Obavy z karvinské spalovny jsou zbytečné, emisí ubude

Odpůrci plánované spalovny, která má stát v Karviné, sepisují nejen petici, ale ve 3 hodiny odpoledne se chystají také vyjít do ulic. Má je prý být nejen vidět, ale i slyšet. Všemožně se snaží zastavit stavbu, ve které se má spálit až 200 tisíc tun odpadu ročně. Zastupitelstvo však odmítá, že by se životní prostředí mělo zhoršit.

Obyvatelé regionu, který se právě v zimě doslova dusí smogem, se ale bojí, že spalovna ovzduší ještě více zkazí.

"Plánované zařízení na energetické využívání komunálního odpadu z pohledu životního prostředí oblasti Karviné půjde přímo sem. Tepelný výkon, který se získá spálením vytříděného odpadu, nahradí tepelný výkon ve stávající teplárně společnosti Dalkia, která požívá pro výrobu tepla černé uhlí,“ říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

„Limity pro vypouštění škodlivin a jejich čištění u klasických teplárenských zařízení a těch, které spalují komunální odpad, jsou zcela odlišné a v případě spalovny mnohem přísnější,“ dodává.

Více informací najdete zde.

Zdroj: www.rozhlas.cz

 
 
 
 
Ministertvo průmyslu a obchoduEFEKTSTEO   

Projekt je realizován z finančních prostředků Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2008 – část A – program EFEKT